HomeΜηχανήματα ΝικολαΐδηςHand toolsCordless ToolsCordless Wall Sander -giraffe- FLEX GE MH 18.0-EC/5.0
Description
Brushless ec-motor with higher efficiency and longer life.
Very practical, lightweight tool for optimum handling comfort.
With the possibility of interchangeable heads that can be attached and removed with a single click.
Cardan bearing grinding head ensures high flexibility and optimal ergonomics.
Includes connection fuse (406023), two 5.0Ah batteries (445894), charger (417882) and fabric bag (408867).
Additional information
| Brand | Flex |
|---|---|
| Power Supply | Cordless |
| Τάση | 18 V |
| Στροφές | 1130 – 1730 rpm |
| Δίσκος | 225 mm (VELCRO) |
| Μήκος | 1440 mm |
| Βάρος Προϊόντος | |
| Use | Professional |
| Εγγύηση | 3 years |
Related products
-
M14 Concrete Mixer Attachment BENMAN MK160M
58,00 €Original price was: 58,00 €.38,00 €Current price is: 38,00 €.Add to cart


Greek
English







