Description
Gasoline-powered single-phase MASTER genset. With high efficiency Italian alternator, on a Greek made metal base with electrostatic painting and antidegradation. With voltmeter, overload protection fuses and multiple power supply outputs. Conversion kit to trolley available as an accessory.
Additional information
| Brand | |
|---|---|
| Power Supply | Petrol |
| Τύπος | Single phase |
| Ισχύς | 1.9 kW continuous operation |
| Ισχύς Μέγιστη | 2.4 kW |
| Τάση | 230 V |
| Κυβισμός | 163 cc |
| Εκκίνηση | Automatic return rope |
| Βάρος Προϊόντος | |
| Use | Home use, Professional, Semi-professional |
Related products
-
Generator Loncin LC 6500 A
770,00 €Original price was: 770,00 €.649,00 €Current price is: 649,00 €.Add to cart -
Generator Loncin LC 6500 D-A
890,00 €Original price was: 890,00 €.795,00 €Current price is: 795,00 €.Add to cart


Greek
English



