Περιγραφή
Ρομποτικό χλοοκοπτικό που προσφέρει τέλεια κοπή γκαζόν 24/7. Βελτιστοποιημένο για χλοοτάπητες έως 400 m² με συστηματικό ακριβές κούρεμα ακόμα και ανάμεσα από στενά περάσματα, χειρισμό εδαφών με κλίση έως 25% και ξέγνοιαστη λειτουργία χάρη στο αξιόπιστο κούρεμα, την προστασία παγετού και τον χρονοδιακόπτη καιρού. Είναι εξοπλισμένο με FOTA (αυτόματες ενημερώσεις υλικολογισμικού) και καθαρίζεται εύκολα με λάστιχο, πράγμα που συνεπάγεται ξεκούραστο χειρισμό. Πλήρης έλεγχος από το smartphone σας με την εφαρμογή Automower® Connect και έξυπνη αποθήκευση στον τοίχο με τους παρεχόμενους γάντζους Aspire™.
| Επιφάνεια εργασίας | 400 m² |
| Είδος οριοθέτησης | Φυσικό καλώδιο |
| Μέγιστη απόδοση κλίσης στο καλώδιο οριοθέτησης | 10 % |
| Μέγιστη κλίση εδάφους στην περιοχή εργασίας | 25 % |
| Μέγιστος χρόνος λειτουργίας | 9 h |
| Καλώδιο οδήγησης | 1 |
| Αντιληπτό επίπεδο ήχου | 59 dB(A) |
| Ευρετήριο προστασίας (IP Code) | IPX5 |
| Τύπος μπαταρίας | Li-Ion |
| Χωρητικότητα μπαταρίας | 2 Ah |
| Ισχύς φόρτισης | 1 A |
| Μέγιστος χρόνος αυτόνομης λειτουργίας | 70 min |
| Χρόνος φόρτισης | 75 min |
| Μέση κατανάλωση ενέργειας ανά μήνα σε μέγιστη χρήση | 3 kWh |
| Σύστημα κοπής | 3 αρθρωτές λεπίδες τύπου ξυραφιού |
| Ύψος κοπής, μέγιστο | 45 mm |
| Ύψος κοπής, ελάχιστο | 20 mm |
| Πλάτος κοπής | 16 cm |
| Ρύθμιση ύψους κοπής | Χειροκίνητα |
| Προστατευτική ποδιά | Όχι |
| Κοπή διπλής κατεύθυνσης | Ναι |
| Πληκτρολόγιο | Keypad/App |
| Πάνελ πληροφοριών | None |
| Ασύρματη Σύνδεση | Bluetooth®, Wi-Fi |
| Χειρισμός μέσω εφαρμογής | Automower® Connect |
| Συνεργασία με Smart Home | Ναι |
| Ενημέρωση Firmware | FOTA |
| Ανίχνευση με τη βοήθεια GPS | No |
| GeoFence | Όχι |
| Κωδικός PIN | Ναι |
| Συναγερμός | Όχι |
| Αισθητήρας ανύψωσης | Ναι |
| Αισθητήρας κλίσης | Ναι |
| Ανίχνευση αντικειμένων | Όχι |
Συμπεριλαμβάνεται: Σταθμός φόρτισης, τροφοδοτικό, καλώδιο χαμηλής τάσης 5 m.
Δεν συμπεριλαμβάνεται: Καλώδιο οριοθέτησης, πασσαλάκια.
Επιπλέον πληροφορίες
| Τροφοδοσία | Μπαταρίας |
|---|---|
| Πλάτος Κοπής | 16 cm |
| Ύψος Κοπής | 20-45 mm |
| Βάρος Προϊόντος | 5,9 kg |
| Χρήση | Επαγγελματική, Ερασιτεχνική, Ημι-επαγγελματική |
| Εγγύηση | 1 έτος |


Ελληνικά
Αγγλικά



























































