Περιγραφή
Το Husqvarna Automower® 430V NERA είναι ένα ρομποτικό υψηλής απόδοσης χωρίς καλώδια, κατασκευασμένο για να χειρίζεται μεγάλους χλοοτάπητες έως 4.800m² με εξαιρετική ακρίβεια. Με εικονικά όρια που επιτρέπονται από την ενσωματωμένη δορυφορική τεχνολογία μας, η εγκατάσταση γίνεται ευέλικτη και στιβαρή.
– Απαιτείται κάλυψη δικτύου κινητής τηλεφωνίας ή Wi-Fi σε ολόκληρη την περιοχή του χλοοτάπητα. Εάν δεν έχετε κάλυψη δικτύου, τότε μπορείτε να αγοράσετε τον σταθμό αναφοράς Husqvarna EPOS® RS1.
– Την εφαρμογή Automower® Connect. Διατίθεται δωρεάν στο AppStore και το Google Play.Όλα ξεκινούν στην εφαρμογή Automower® Connect, όπου δημιουργείτε μεμονωμένους και προσαρμόσιμους χώρους εργασίας, μαζί με προσωρινές ζώνες παραμονής. Αυτές μπορούν εύκολα να προσαρμοστούν αργότερα ώστε να ταιριάζουν σε έργα κήπου ή σε αλλαγές στη διάταξη του γκαζόν σας καθ’ όλη τη διάρκεια της σεζόν.
Η ενσωματωμένη κάμερα χρησιμοποιεί προηγμένη τεχνητή νοημοσύνη για την ανίχνευση και αναγνώριση αντικειμένων στο γκαζόν και ενεργεί ανάλογα με τον τύπο του αντικειμένου. Χάρη στο υπέρυθρο φως, το ρομποτικό αποφεύγει τα εμπόδια, λαμβάνει υπόψη την άγρια ζωή και εξασφαλίζει πλήρη κάλυψη του γκαζόν – ακόμη και τη νύχτα. Δεδομένου ότι η τεχνολογία όρασης τεχνητής νοημοσύνης συνδυάζεται με τη δορυφορική πλοήγηση, εξασφαλίζεται πλήρης κάλυψη του γκαζόν και σε περιοχές με αδύναμα δορυφορικά σήματα.
Η δυνατότητα επιλογής μοτίβων κουρέματος σας επιτρέπει να επιλέξετε από ένα ριγέ, σκακιέρα ή τριγωνικό μοτίβο στο γκαζόν σας και προσφέρει χωρητικότητα 4.800 τ.μ. Ή, για ένα φινίρισμα που θυμίζει μοκέτα, επιλέξτε τη λειτουργία ακανόνιστου μοτίβου, η οποία προσφέρει χωρητικότητα 3.200 τ.μ.
Ο κατοχυρωμένος με δίπλωμα ευρεσιτεχνίας μη σταθερός μπροστινός άξονας αυξάνει την ευελιξία και βελτιώνει την απόδοση σε ανώμαλο έδαφος σε πλαγιές έως και 50%.
Πώς λειτουργεί η δορυφορική τεχνολογία;
Για να επιτευχθεί ακρίβεια σε επίπεδο εκατοστού, το ρομποτικό πρέπει να λαμβάνει δεδομένα διόρθωσης, τα οποία παρέχονται μέσω του Husqvarna Cloud χωρίς επιπλέον κόστος. Αυτό απαιτεί κάλυψη κινητής τηλεφωνίας ή Wi-Fi σε ολόκληρη την περιοχή του γκαζόν και προσφέρει εξαιρετική ακρίβεια θέσης, συνήθως καλύτερη από 5 cm. Εάν δεν έχετε κάλυψη κινητής τηλεφωνίας ή Wi-Fi, τότε μπορείτε να αγοράσετε τον σταθμό αναφοράς Husqvarna EPOS® RS1 ως πρόσθετο αξεσουάρ. Είναι μια αυτόνομη λύση που δεν απαιτεί σύνδεση στο διαδίκτυο και παρέχει ακόμη υψηλότερη ακρίβεια θέσης του ρομποτικού (περίπου 2-3 cm).
Γιατί Husqvarna;
Ως παγκόσμιοι ηγέτες στο ρομποτικό κούρεμα με πάνω από 30 χρόνια εμπειρίας, μας εμπιστεύονται περισσότεροι από 4 εκατομμύρια πελάτες που βασίζονται στο Automower® για ένα τέλεια κουρεμένο γκαζόν 24/7. Σχεδιασμένο στη Σουηδία και κατασκευασμένο στην Ευρώπη, μπορείτε να τους εμπιστευτείτε για την απόδοσή τους, χρόνο με το χρόνο.
| Επιφάνεια εργασίας | 4.800 m² |
| Area capacity – irregular | 3.200 m² |
| Area capacity – systematic | 4.800 m² |
| Είδος οριοθέτησης | Εικονικό καλώδιο |
| Μέγιστη απόδοση κλίσης στο καλώδιο οριοθέτησης | 25 % |
| Μέγιστη κλίση εδάφους στην περιοχή εργασίας | 50 % |
| Μέγιστος χρόνος λειτουργίας | 24 h |
| Καλώδιο οδήγησης | Εικονική διαδρομή |
| Σύστημα φόρτισης | Αυτόματο |
| Βάρος | 15 kg |
| Διαστάσεις, χλστ., LxWxH Length | 75 cm |
| Διαστάσεις, χλστ., LxWxH Width | 54 cm |
| Διαστάσεις, χλστ., LxWxH Height | 28 cm |
| Αντιληπτό επίπεδο ήχου | 56 dB(A) |
| Ευρετήριο προστασίας (IP Code) | IPX5 |
| Τύπος μπαταρίας | Li-Ion |
| Χωρητικότητα μπαταρίας | 5 Ah |
| Ισχύς φόρτισης | 4,2 A |
| Μέγιστος χρόνος αυτόνομης λειτουργίας | 95 min |
| Χρόνος φόρτισης | 50 min |
| Μέση κατανάλωση ενέργειας ανά μήνα σε μέγιστη χρήση | 13 kWh |
| Σύστημα κοπής | 3 αρθρωτές λεπίδες τύπου ξυραφιού |
| Ύψος κοπής, μέγιστο | 60 mm |
| Ύψος κοπής, ελάχιστο | 20 mm |
| Πλάτος κοπής | 24 cm |
| Ρύθμιση ύψους κοπής | Ηλεκτρική |
| Προστατευτική ποδιά | Ναι |
| Κοπή διπλής κατεύθυνσης | Ναι |
| Πληκτρολόγιο | Jogwheel, display and status LED:s/App |
| Πάνελ πληροφοριών | Color Display TFT 2,8” QVGA |
| Ασύρματη Σύνδεση | Bluetooth®, Κινητό, Wi-Fi |
| Χειρισμός μέσω εφαρμογής | Automower® Connect |
| Συνεργασία με Smart Home | Ναι |
| Ενημέρωση Firmware | FOTA |
| Ανίχνευση με τη βοήθεια GPS | Yes |
| GeoFence | Ναι |
| Κωδικός PIN | Ναι |
| Συναγερμός | Ναι |
| Αισθητήρας ανύψωσης | Ναι |
| Αισθητήρας κλίσης | Ναι |
| Ανίχνευση αντικειμένων | Φωτογραφική μηχανή |
Συμπεριλαμβάνεται: Σταθμός φόρτισης, επιπλέον λεπίδες 6 τεμάχια, τροφοδοτικό, καλώδιο χαμηλής τάσης 10m.
Επιπλέον πληροφορίες
| Τροφοδοσία | Μπαταρίας |
|---|---|
| Πλάτος Κοπής | 24 cm |
| Ύψος Κοπής | 20 – 60 cm |
| Βάρος Προϊόντος | 15 kg |
| Χρήση | Επαγγελματική, Ερασιτεχνική, Ημι-επαγγελματική |
| Εγγύηση | 1 έτος |


Ελληνικά
Αγγλικά



























































