Περιγραφή
Ρομποτικό χλοοκοπτικό με τεχνολογία EdgeCut για μεσαίου μεγέθους κήπους: Το Husqvarna Automower® 310E NERA είναι ένα ρομποτικό χλοοκοπτικό για κήπους έως 1000 m². Διαθέτει τη λειτουργία EdgeCut που ελαχιστοποιεί την ανάγκη να κόψετε τις άκρες του γρασιδιού σας, εξοικονομώντας έτσι χρόνο και κόπο. Το 310E NERA προσφέρει την επιλογή εγκατάστασης με φυσικά όρια ή εγκατάσταση χωρίς καλώδιο με το Husqvarna EPOS™. Το EPOS™ σάς επιτρέπει να βιώσετε πλήρη ευελιξία με εικονικά όρια, ενεργοποιημένα μέσω τεχνολογίας που βασίζεται σε δορυφόρους με ακρίβεια 2-3 cm. Αυτό σημαίνει επίσης ότι δεν υπάρχει κίνδυνος θραύσης του καλωδίου. Επιπλέον, το EPOS™ ενεργοποιεί το Zone Control, ώστε να μπορείτε να κουρέψετε το γρασίδι βάσει των αναγκών σας και να δημιουργήσετε πολλούς χώρους εργασίας με διαφορετικές ρυθμίσεις μέσω της εφαρμογής Automower® Connect. Εξίσου εύκολα, μπορούν να δημιουργηθούν ζώνες απαγόρευσης εισόδου.
– Κάλυψη Wi-Fi στο διαδίκτυο σε ολόκληρη την περιοχή του γκαζόν (για λήψη δεδομένων διόρθωσης μέσω του Husqvarna Cloud)
– Εφαρμογή Automower® ConnectΜε την εφαρμογή Automower® Connect, μπορείτε να παρακολουθείτε το χλοοκοπτικό σας από οπουδήποτε στον κόσμο και να το ενσωματώσετε στο έξυπνο σπίτι σας. Στείλτε εντολές, δείτε, αλλάξτε τις ρυθμίσεις του χλοοκοπτικού σας και λάβετε ειδοποιήσεις για να έχετε τον πλήρη έλεγχο του γρασιδιού σας.To προϊόν διακρίθηκε στα Home Improvement Awards 2025 στην κατηγορία “Καινοτομία”.
| Επιφάνεια εργασίας | 1.000 m² |
| Είδος οριοθέτησης | Φυσικό καλώδιο |
| Μέγιστη απόδοση κλίσης στο καλώδιο οριοθέτησης | 20 % |
| Μέγιστη κλίση εδάφους στην περιοχή εργασίας | 30 % |
| Μέγιστος χρόνος λειτουργίας | 24 h |
| Καλώδιο οδήγησης | 2 |
| Σύστημα φόρτισης | Αυτόματο |
| Βάρος | 12,6 kg |
| Διαστάσεις, χλστ., LxWxH Length | 68 cm |
| Διαστάσεις, χλστ., LxWxH Width | 44 cm |
| Διαστάσεις, χλστ., LxWxH Height | 28 cm |
| Αντιληπτό επίπεδο ήχου | 60 dB(A) |
| Ευρετήριο προστασίας (IP Code) | IPX5 |
| Τύπος μπαταρίας | Li-Ion |
| Χωρητικότητα μπαταρίας | 2 Ah |
| Ισχύς φόρτισης | 2,2 A |
| Μέγιστος χρόνος αυτόνομης λειτουργίας | 50 min |
| Χρόνος φόρτισης | 40 min |
| Μέση κατανάλωση ενέργειας ανά μήνα σε μέγιστη χρήση | 11 kWh |
| Σύστημα κοπής | 2 δίσκοι με 3 περιστρεφόμενες λεπίδες τύπου ξυραφιού |
| Ύψος κοπής, μέγιστο | 55 mm |
| Ύψος κοπής, ελάχιστο | 20 mm |
| Πλάτος κοπής | 22 cm |
| Ρύθμιση ύψους κοπής | Ηλεκτρική |
| Προστατευτική ποδιά | Ναι |
| Κοπή διπλής κατεύθυνσης | Ναι |
| Πληκτρολόγιο | Jogwheel, display and status LED:s/App |
| Πάνελ πληροφοριών | Color Display TFT 2,8” QVGA |
| Ασύρματη Σύνδεση | Bluetooth®, Wi-Fi |
| Χειρισμός μέσω εφαρμογής | Automower® Connect |
| Συνεργασία με Smart Home | Ναι |
| Ενημέρωση Firmware | FOTA |
| Ανίχνευση με τη βοήθεια GPS | No |
| GeoFence | Ναι |
| Κωδικός PIN | Ναι |
| Συναγερμός | Ναι |
| Αισθητήρας ανύψωσης | Ναι |
| Αισθητήρας κλίσης | Ναι |
| Ανίχνευση αντικειμένων | Όχι |
Συμπεριλαμβάνεται: Σταθμός φόρτισης, επιπλέον λεπίδες 9 τεμάχια, τροφοδοτικό, καλώδιο χαμηλής τάσης 10m.
Δεν συμπεριλαμβάνεται: Καλώδιο οριοθέτησης, πασσαλάκια, EPOS® Plug-in, σταθμός αναφοράς EPOS®.
Επιπλέον πληροφορίες
| Τροφοδοσία | Μπαταρίας |
|---|---|
| Πλάτος Κοπής | 22 cm |
| Ύψος Κοπής | 20 – 55 mm |
| Βάρος Προϊόντος | 12,6 kg |
| Χρήση | Επαγγελματική, Ερασιτεχνική, Ημι-επαγγελματική |
| Εγγύηση | 1 έτος |


Ελληνικά
Αγγλικά





























































