Περιγραφή
Το Husqvarna Automower® 540 EPOS® είναι ένα ρομποτικό χλοοκοπτικό για την αποτελεσματική φροντίδα επαγγελματικών χλοοτάπητων. Χάρη στις δυνατότητές του, είναι κατάλληλο για μικρότερους και πιο περιορισμένους χώρους, όπως πάρκα και κυκλικούς κόμβους, καθώς και για εταιρικές και δημοτικές εγκαταστάσεις. Βασισμένο σε μια νέα πλατφόρμα μεσαίου μεγέθους και με την υποστήριξη 30 ετών καινοτομίας στον τομέα των ρομποτικών χλοοκοπτικών, το μοντέλο αυτό εγγυάται υψηλή παραγωγικότητα, άριστα αποτελέσματα κοπής και εύκολη συντήρηση. Η δορυφορική τεχνολογία Husqvarna EPOS® επιτρέπει την εγκατάσταση χωρίς καλώδια, μειώνοντας τον χρόνο ακινητοποίησης και δίνοντάς σας τη δυνατότητα να προσαρμόσετε τις περιοχές εργασίας και να ορίσετε προσωρινές ζώνες αποκλεισμού. Με περιστρεφόμενο μπροστινό άξονα, το ρομποτικό χλοοκοπτικό αντιμετωπίζει εύκολα ανώμαλες επιφάνειες και κλίσεις έως και 50% (27˚).
Τα δεδομένα δορυφορικής διόρθωσης μπορούν να ληφθούν μέσω του Husqvarna Cloud χωρίς επιπλέον κόστος, υπό την προϋπόθεση ότι υπάρχει σταθερή σύνδεση στο διαδίκτυο μέσω δικτύου κινητής τηλεφωνίας. Όπου η κάλυψη του δικτύου κινητής τηλεφωνίας είναι περιορισμένη ή όπου απαιτείται το υψηλότερο δυνατό επίπεδο ακρίβειας, συνιστάται η χρήση σταθμού αναφοράς EPOS® RS5 ή EPOS® RS 4G.
| Επιφάνεια εργασίας | 8.000 m² |
| Είδος οριοθέτησης | Εικονικό καλώδιο |
| Μέγιστη απόδοση κλίσης στο καλώδιο οριοθέτησης | 20 % |
| Μέγιστη κλίση εδάφους στην περιοχή εργασίας | 50 % |
| Μέγιστος χρόνος λειτουργίας | 24 h |
| Καλώδιο οδήγησης | Εικονική διαδρομή |
| Σύστημα φόρτισης | Αυτόματο |
| Βάρος | 16,7 kg |
| Διαστάσεις, χλστ., LxWxH Length | 78 cm |
| Διαστάσεις, χλστ., LxWxH Width | 59 cm |
| Διαστάσεις, χλστ., LxWxH Height | 31 cm |
| Αντιληπτό επίπεδο ήχου | 64 dB(A) |
| Ευρετήριο προστασίας (IP Code) | IPX5 |
| Τύπος μπαταρίας | Li-Ion |
| Χωρητικότητα μπαταρίας | 4 Ah |
| Ισχύς φόρτισης | 4 A |
| Μέγιστος χρόνος αυτόνομης λειτουργίας | 85 min |
| Χρόνος φόρτισης | 55 min |
| Μέση κατανάλωση ενέργειας ανά μήνα σε μέγιστη χρήση | 55 kWh |
| Χωρητικότητα χώρου εργασίας, συστηματική, επαγγελματική ποιότητα | 8.000 m² |
| Χωρητικότητα χώρου εργασίας, συστηματική, επαγγελματική ποιότητα για αθλητικές εγκαταστάσεις | 4.000 m² |
| Σύστημα κοπής | 5 αρθρωτές λεπίδες τύπου ξυραφιού |
| Ύψος κοπής, μέγιστο | 60 mm |
| Ύψος κοπής, ελάχιστο | 20 mm |
| Πλάτος κοπής | 26 cm |
| Ρύθμιση ύψους κοπής | Ηλεκτρική |
| Προστατευτική ποδιά | Ναι |
| Κοπή διπλής κατεύθυνσης | Ναι |
| Πληκτρολόγιο | Επαγγελματική διεπαφή χρήστη/App |
| Πάνελ πληροφοριών | None |
| Ασύρματη Σύνδεση | Κινητό, Bluetooth® |
| Χειρισμός μέσω εφαρμογής | Husqvarna Fleet Services |
| Συνεργασία με Smart Home | Ναι |
| Ενημέρωση Firmware | FOTA |
| GeoFence | Ναι |
| Κωδικός PIN | Ναι |
| Συναγερμός | Ναι |
| Αισθητήρας ανύψωσης | Ναι |
| Αισθητήρας κλίσης | Ναι |
| Ανίχνευση αντικειμένων | Ραντάρ |
Συμπεριλαμβάνεται: Σταθμός φόρτισης, τροφοδοτικό, καλώδιο χαμηλής τάσης 2m.
Δεν συμπεριλαμβάνεται: σταθμός αναφοράς, επιπλέον λεπίδες, βούρτσες τροχών.
Επιπλέον πληροφορίες
| Τροφοδοσία | Μπαταρίας |
|---|---|
| Πλάτος Κοπής | 26 cm |
| Ύψος Κοπής | 20 – 60 cm |
| Βάρος Προϊόντος | 16,7 kg |
| Χρήση | Επαγγελματική, Ερασιτεχνική, Ημι-επαγγελματική |
| Εγγύηση | 1 έτος |


Ελληνικά
Αγγλικά




























































